Etapa a-4-a a Ligii 3, seria a-5-a
Vineri, 02.10.2020, în etapa a-4-a a Ligii 3, seria a-5-a, la Ploiești, SR Brașov a întâlnit-o pe Astra II. Meciul s-a terminat la egalitate 2-2, după ce SR Brașov a condus cu 2-0 prin golurile lui Fekete și Horia Popa. Gazdele, Astra II au redus din diferență în prima repriză, la pauza scorul fiind 2-1 […]

Gazdele, Astra II au redus din diferență în prima repriză, la pauza scorul fiind 2-1 pentru SR Brașov.

La final a fost 2-2 gazdele reușind egalarea cu 10 minute înainte de final.

A fost un meci echilibrat, cu multe ocazii de gol pentru SR Brașov care a trebuit să se mulțumescă cu un egal.

Miercuri ora 14.30 SR Brașov va juca în Cupa României - Turul 3 la Pucioasa meciul cu AS Pucioasa.