Cupa României
Miercuri, ora 14.30, SR Brașov a jucat în Cupa României - Turul 3 la Pucioasa cu FC Pucioasa. Echipele de start. SR Brașov: Maxim, Răducan, Csongor, Șerban, Mitu, Moraru, Fekete, D.Rența, Răchișan, Mircescu, Păduraru FC Pucioasa: Ghițescu, Simion, Marian, Blas, Georgescu, Dragnea, Lungheanu, Stoican, Iamandache, Stoica, Tilică. Meciul s-a terminat cu victoria echipei brașovene cu […]

Miercuri, ora 14.30, SR Brașov a jucat în Cupa României - Turul 3 la Pucioasa cu FC Pucioasa.

Echipele de start.

SR Brașov: Maxim, Răducan, Csongor, Șerban, Mitu, Moraru, Fekete, D.Rența, Răchișan, Mircescu, Păduraru

FC Pucioasa: Ghițescu, Simion, Marian, Blas, Georgescu, Dragnea, Lungheanu, Stoican, Iamandache, Stoica, Tilică.

Meciul s-a terminat cu victoria echipei brașovene cu scorul de 5-3 după executarea loviturilor de departajare. Echipa brașoveană a deschis scorul în prima repreză prin Răchișan, gazdele, FC Pucioasa, egalând în partea secundă a meciului. La finalul celor 90 minute scorul era egal 1-1. Nici în cele 2 reprize de prelungiri scorul nu s-a schimbat, astfel ajungându-se la executarea loviturilor de la 11 m. Pentru SR Brașov au marcat Răchișan, Fekete, Iordache și Burlacu, iar Maxim a apărat șuturile trimise de Lungheanu și Neacșu.

Astfel, SR Brașov se califică în turul 4 al Cupei României.