Fotbal- etapa a-6-a a Ligii 3, seria a-5-a
Sâmbătă, 17.10.2020, în etapa a-6-a a Ligii 3, seria a-5-a, la Tîrgu Secuiesc, SR Brașov a întâlnit-o pe KSE Tg.Secuiesc. Cele două echipe se aflau la egalitate de puncte, 10, înainte de această partidă. Meciul s-a terminat cu victoria echipei brașovene cu 3-2, după ce SR Brașov a condus cu 3-0 prin golurile lui Cenk […]

Sâmbătă, 17.10.2020, în etapa a-6-a a Ligii 3, seria a-5-a, la Tîrgu Secuiesc, SR Brașov a întâlnit-o pe KSE Tg.Secuiesc. Cele două echipe se aflau la egalitate de puncte, 10, înainte de această partidă. Meciul s-a terminat cu victoria echipei brașovene cu 3-2, după ce SR Brașov a condus cu 3-0 prin golurile lui Cenk și Horia Popa (de două ori).

Gazdele, KSE Tg.Secuiesc au redus din diferență în reprinza a două, în minutul 65 prin Tanko și în prelungiri prin acelasi Tanko.

Echipele de start:

KSE Tg. Secuiesc: Bunduc-Pakusc-Mozzi-G.Gazdo-Gall-Becze-Tanko-Gazda-Damian-Bandi-T.Gazo

SR Brașov: Căucă-Boricean-Moraru-Șerban-Mitu-Burlacu-H.Popa-D.Rența-Iordache-Răchițșan-Cenk